Przejdź do treści
Strona główna » 3 polecane seriale o apokalipsie zombie

3 polecane seriale o apokalipsie zombie

W tym krótkim tekście przedstawiam wam moje 3 polecane seriale o zombie, gdzie jeden różni się od drugiego pod względem klimatu, motywów i wykonania, tak żeby każdy znalazł tutaj coś dla siebie.

The Walking Dead / Żywe trupy

Zaczynamy od króla seriali o apokalipskie zombie. The Walking Dead czy też jak kto woli Żywe Trupy, to do tej pory jeden z najlepszych, najdłuższych i największych budżetowo seriali o zombie. Przyjdzie nam śledzić losy Ricka Grimesa, byłego stróża prawa, który budzi się ze śpiączki w świecie opanowanym przez zombie. Rick razem z innymi ocalałymi musi znaleźć schronienie i przeżyć świecie gdzie każdy inny człowiek może okazać się potencjalnym wrogiem. Wszystkie odcinki serialu The Walking Dead opisuję dla was tutaj.

Z Nation

Kolejna ciekawa propozycja o grupie ludzi starających się przetrwać podczas apokalipsy zombie. Tylko z tą różnicą, że ta grupa ma wielką misję! Pośród nich znajduje się człowiek, który odporny jest na ugryzienia zombie. Człowiek ten jest kluczowym elementem do powstrzymania hordy nieumarłych i trzeba zrobić wszystko by go chronić. Czy uda się to naszym bohaterom?

Kingdom / Królestwo

Powiew świeżości w serialach o zombie. Kingdom to piękna koreańska produkcja, opowiadająca historię dziejącą się w średniowiecznym świecie orientu. Młody książce musi odkryć prawdę i jednocześnie bronić swojego królestwa, gdy zmarli zaczynają wstawać z grobów.

Seriale o zombie – a co wy byście chcieli zobaczyć?

Dajcie znać jakie seriale o zombie sami polecacie, bardzo chętnie obejrzę coś nowego i kto wie, może zaraz pojawi się podobny wpis? Np. 3 kolejne polecane seriale o zombie? A na zachętę powiem tylko, że już przygotowywane są dwie kolejne trupie toplisty, jedna gdzie przedstawię wam moje polecane książki o apokalipsie zombie, a druga podobna, z tym że zamiast książek będą tam komiksy. No a jak jesteście kinomaniakami, to pozwolę sobie zachęcić was do sprawdzenia poprzedniego wpisu: tego, gdzie opowiadałem o filmach z 2021.

Trzymajcie się i nie dajcie się ugryźć żadnemu truposzowi!

~ Arek