Przejdź do treści
Strona główna » Adrianna Biełowiec – nie tylko Death Bringer

Adrianna Biełowiec – nie tylko Death Bringer

Adrianna Biełowiec jest autorką przeszło 10 książek science-fiction, do tego jeszcze jeg opowiadania pojawiały się w różnych antologiach, jak i Internecie. Jednak jest twórczość to nie tylko Death Bringer i ciężkie militarne sci-fi! Czy wiedzieliście, że pisała też opowiadania z dreszczykiem? W tym wpisie postaram się przybliżyć wam jej twórczość. Oczywiście nie będzie to wszystko, bo co chwila pojawiają się nowe teksty jej autorstwa.

Death Bringer

Wydawnictwo Eperons-Ostrogi
2016

Pierwotna wersja „Onkalota”. Historia, która stała się bazą do powstania trylogii „Death Bringer”.

Alfa Jeden

E-bookowo
2017

Drugie wydanie debiutanckiej powieści autorki.
Stworzony laboratoryjnie Enril, zwany przez naukowców z placówki Inion Vertex obiektem Alfa Jeden, zamieszkuje Asfarię, technogotycki kompleks mieszczący się na asteroidzie przekształconej przez korporację Starlight. Żyjący w poniżeniu, nieświadomy innej rzeczywistości niż wykreowana przez tajemniczego „Boga”, mężczyzna nie wie, że jego genom stanowi podwaliny pod stworzenie żołnierzy przystosowanych do ekstremalnych warunków kosmicznych. Sens istnienia Enrila ogranicza się do zabijania przysyłanych promami ludzi, których uważa za wrogów bożych.
Alfa Jeden poznaje prawdę na swój temat, gdy do Asfarii trafia córka dyplomaty, Sandra Razok. Postanawia podjąć odpowiednie kroki przeciw Starlightowi. W swoich działaniach nie jest jednak sam, może liczyć bowiem na zdrajców z Inion Vertex oraz eskadrę myśliwców o SI dorównującej ludzkiej inteligencji.

Czwarta szansa

Wydawnictwo Eperons-Ostrogi
2018

Wychowana w slumsach planety Kalwarii, Kate Gessner chce ostatecznie skończyć z życiem na krawędzi prawa. Los daje jej na to szansę u boku przedsiębiorcy Siruy Kalderasha, z którym zamieszkuje w rezydencji na księżycu Teichas. Kiedy dziewczyna odkrywa, że jej partner nie jest tym, za kogo się podaje, ucieka transporterem w kosmos, gdzie omal nie ginie z rąk ścigających ją gangsterów. Życie Kate ratuje eskadra kapitana Davida Levittouxa, która eskortuje dostawę do tajnej placówki badawczej Terlendum III, ukrytej na planecie B9. Tam Gessner poznaje oficera bezpieczeństwa Paula, znienawidzonego przez pracowników perfekcjonistę i ulubieńca korporacji, który trzyma wszystkich na dystans. To intryguje Kate, która przeczuwa, że dziwnie zachowujący się oficer skrywa jakąś tajemnicę. Prawda niebawem wychodzi na jaw i okazuje się niewiarygodna. Przyjaciołom nie można ufać, natomiast pomocni okazują się wrogowie.
Drugie, papierowe wydanie powieści, która w wersji e-bookowej miała premierę w 2015 roku.
Samodzielna powieść powiązana z Zodiac Uniwersum. Przy lekturze nie jest wymagana znajomość innych książek autorki.

Wilcza księżniczka

Wydawnictwo Eperons-Ostrogi
2018

Wątek miłosny: 0%
Przygoda: 78%
Wędrówka: 70%
Potwory: 30%
Trupy: 9%
Księżniczka Rizlah z rodu Salvorina jest rozpieszczoną dziedziczką tronu, przywykłą do wybrzydzania i nieszanowania innych. Jej życie ulega zmianie w dniu, gdy, sprowadzona podstępem do uroczyska magicznej puszczy, staje się wilkołakiem. Riz ukrywa klątwę przez kolejne lata. Niespodziewanie jej los zostaje spleciony najwyższym proroctwem, emhain ablah, z losem najniebezpieczniejszego w Caer Sidi asasyna, Ravera Divinusa Relagarda, który otrzymał zlecenie na głowę księżniczki z rąk jej własnych rodziców. Rozwiązanie zagadki proroctwa kryje się na szczytach potężnych gór Skyworld, gdzie żyją tajemniczy Ludzie Nieba, wedle plotek mogący być potężnymi arcymagami albo samymi bogami z innego świata. Aby dotrzeć do celu, wojująca ze sobą dwójka będzie musiała zakopać topór wojenny i pokonać bezludne tereny zamieszkałe przez bestie, gdzie szaleje dzika magia zmieniająca rzeczywistość w koszmar, a tropem podróżników podąża pragnąca śmierci asasyna harpia Nyburia.
Samodzielna powieść powiązana z Zodiac Uniwersum. Przy lekturze nie jest wymagana znajomość innych książek autorki.

Ognisty pył

E-bookowo
2019

Diana Trietiakow jest młodą kobietą, z niezrozumiałych dla niej powodów odrzuconą przez społeczeństwo. Podczas spaceru w głębi lasu przypadkiem trafia na aktywną strefę temporalną i przenosi się do niebezpiecznego protoświata Amyrade, krążącego w macierzy między wszechświatami, gdzie panują inne prawa naturalne. Spotyka tam Rajivarka, niedoszłego władcę agresywnego gatunku risanorków, który udał się na wygnanie po dopuszczeniu się hekatomby na własnych wojownikach. Żyjąc w enklawie pośrodku pustkowia, mężczyzna swoją jedyną nadzieję na odkupienie widzi teraz w Dianie, która przez przypadek zdruzgotała jego plany. Kobieta nie chce jednak współpracować. Dzielące obojga różnice kulturowe i międzygatunkowe, wynoszące biliony lat świetlnych, doprowadzają do ciągłych nieporozumień. Kiedy Diana w końcu zaczyna ufać risanorkowi bardziej niż komukolwiek dotąd, odkrywa, że została wciągnięta w rozgrywkę, która może mieć katastrofalne skutki dla niej samej, jak i całej ludzkości.

Onkalot

Canis Majoris
2020

Wszechświat za tysiąc lat. Rząd globalny upada, jego armia zostaje rozbita. Władzę na Ziemi i nad koloniami kosmicznymi przejmuje zmilitaryzowany naród Kiritian, który poznaje sekret nieśmiertelności. Nikłe szanse na obalenie kolejnego hegemona, dysponującego najnowocześniejszą medycyną i technologią, ma paramilitarna opozycja. Należąca do niej podporucznik Anna Sandstorm łamie rozkazy i próbuje na własną rękę zabić znienawidzonego Forkisa, Pierwszego Dygnitarza Galaktycznego. Jednocześnie w dżungli planety Chulimal budzi się z letargu człekojaguar Q’ualel i rusza na poszukiwania pradawnej broni stworzonej przez samych bogów. Nie wiadomo jednak, którą stronę postanowi wesprzeć, a którą unicestwić.

Szczecin z dreszczykiem II

Stowarzyszenie Chowaniec
2020

Darmowa antologia krótkich opowiadań grozy oraz prace graficzne związane z miastem Szczecin. Publikacja jest jednym z efektów projektu „II Szczecińskie Spotkanie z Dreszczykiem”, zrealizowanego w ramach programu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski”.
Antologia do pobrania ze strony Chowaniec

Mechanika Międzyplanetarna

Ridero
2021

Mechanika Międzyplanetarna to utrzymany w kosmicznej metaforyce projekt poruszający problematykę egzystencjalną i filozoficzną. Czy życie w przestrzeni pozaziemskiej jest łatwiejsze od życia na Ziemi i czy kosmos naprawdę pachnie jak spalone tosty i waniliowy shake? MM to zbiór wywiadów przeprowadzonych z 44 postaciami. Spójrz na Wszechświat z perspektywy odmiennych osobowości.
Wszyscy jesteśmy częścią Mechaniki Międzyplanetarnej. Nocne niebo pełne jest cudów. Tworzysz konstelacje podczas gdy obce galaktyki kapią z Twoich ust. Mgławice tańczą po skórze a cząsteczki Słońca chowają się pod piegami spoczywającymi na Twoich ramionach. Gwiazdy gromadzą się pod Twoimi powiekami, wdychasz gwiezdny pył. Składasz się ze wszystkiego co piękne. Nosisz w sobie cały Wszechświat. Północ. Błyszcząca, wirująca dyskoteka. Czy to nie jest idealny moment, by zacząć wszystko od nowa?

Misja Odrodzenie

Canis Majoris
2021

Po wydarzeniach w „Onkalocie” Pierwszym Dygnitarzem Galaktycznym zostaje Kiret Biffter. W imperium dochodzi do zamachów i zamieszek. Jednocześnie z innego wszechświata napływa fala uchodźców, za którymi podąża potężny wróg. Nieśmiertelnym grozi zagłada. Zhańbiony Kiret postanawia przywrócić do życia legendarnego władcę, organizuje więc wyprawę do niebezpiecznego wymiaru, gdzie żyje istota gorsza i okrutniejsza niż sam najeźdźca.

Mroczna strona Forkisa

Canis Majoris
2021

Uważają, że zadaje najstraszliwszą śmierć. Lecz niektórzy pragną umrzeć w ten sposób…
Xajb’a Kej zostaje schwytany przez człekojaguarów z plemienia Jun Kame i przywleczony do ich siedziby pośrodku dżungli. Sadystyczni kanibale zmuszają go do bestialstwa na niewinnej ofierze, co stanowi preludium do globalnej hekatomby. Xajb’a Kej umiera, ale odradza się jako Forkis, szybko stając się najpotężniejszym człowiekiem w kosmosie – i mordercą milionów ludzi. Zafascynowany mrocznym atutem, którym niegdyś obdarował go wróg, wprowadza w życie straszliwe praktyki, by wymierzać znienawidzonej ludzkości sprawiedliwość.
Pierwsza w Polsce książka z podgatunku fantastyki vore.

Szczecin z dreszczykiem III

Stowarzyszenie Chowaniec
2021

Publikacja jest jednym z efektów projektu „III Szczecińskie Spotkanie z Dreszczykiem”, zrealizowanego przy wsparciu finansowym Miasta Szczecin i składa się z nagrodzonych oraz wyróżnionych prac nadesłanych na konkursy “Szczecin z Dreszczykiem literacko”, a także “Szczecin z Dreszczykiem graficznie”.

Wojna z Kandrok

Canis Majoris
2022

Zanim wybuchnie wojna, przemyśl dobrze, po której chcesz być stronie…
Udoskonaleni technologicznie przez Nacxita Kiritianie lecą do innego wszechświata na samobójczą wojnę ze znacznie silniejszymi Kandrok. Stawką jest los wszystkich inteligentnych gatunków multiwersum. Przegrana równa się zagładzie całego kosmosu.
Indoktrynowana przez Rei’thana, jednego z Kandrok, Jenny Sandstorm coraz bardziej wątpi w życie, jakie za nią wybrano.
Spisek nieznanych sprawców przeciwko Kiretowi przybiera na sile. Finał może się okazać dla niego gorszy od śmierci.

Oczywiście to nie wszystko! Są jeszcze opowiadania, są jeszcze inne antologie, ale o tym już w osobnych wpisach. Na koniec, jeszcze linki do mediów autorki:

Fanpage: https://www.facebook.com/zodiacuniversum/
Instagram: https://www.instagram.com/adriannabieloviec/