Przejdź do treści
Strona główna » Arrow

Arrow

Arrow jest amerykańskim serialem telewizyjnym, opowiadającym o zmaganiach samozwańczego stróża prawa, który pod osłoną nocy stara się chronić mieszkańców Starling City. Za stworzenie serialu odpowiadają:

  • Greg Berlanti
  • Marc Guggenheim
  • Andrew Kreisberg

Serial bazuje na amerykańskich komiksach o wspomnianym już Zielonej Strzale (ang. Green Arrow), nad którymi sprawuje pieczę DC Comics.

Jeśli czytacie komiksy od DC, to tej postaci zapewne wam przedstawiać nie trzeba, podobnie, jeśli oglądaliście jakieś seriale animowane DC, albo nawet graliście w Injustice lub inne gry komputerowe o Batmanie i spółce. Nasz łucznik pojawiał się już w wielu mediach, więc nawet jeśli nie znacie go z jego własnych komiksów, to gdzieś na pewno go widzieliście, chociażby i w jakimś zestawie LEGO. No a teraz ma nawet i swój serial!

Oczywiście trzeba było przygotować wszystko pod formę serialu, więc jest całkiem sporo różnic między serialem a komiksami. Różnice te obejmują zarówno głównego bohatera, jak i bohaterów drugoplanowych, chronologię wydarzeń, a nawet i niektóre miejsca akcji, same podstawy, o zamaskowanym łuczniku walczącym w obronie mieszkańców Straling City, zostają tutaj niezmienione.

Premiera pierwszego odcinka miała miejsce 10 października 2012 roku na kanale The CW. Ostatecznie powstało 8 sezonów, liczących łącznie 170 odcinków.

Arrowverse

Poza samym serialem Arrow, powstał też spin-off: Flash, którego główny bohater został wprowadzony właśnie w serialu Arrow. Po Flash’u powstały również inne serie bazujące na komiksach DC jak Supergirl, DC’s Legends of Tomorrow, Vixen czy Batwoman. Bohaterowie tych serii często występują w innych seriach, tak więc możemy zobaczyć, jak Flash pojawia się w serii Arrow, Gren Arrow pojawia się w serii Flash, Atom z serialu DC’s Legends of Tomorrow miał swój początek w serialu Arrow itp. Poza tym, mamy też crossovery między seriami, czyli jedno duże wydarzenie, mające miejsce w wielu serialach i ostatecznie łączące się w historię długości pełnometrażowego filmu, jak np. „Kryzys na Nieskończonych Ziemiach” czyli historia, która działa się w serialach: Arrow, Flash, Supergiril, DC’s Legends of Tomorrow i Batwoman, łącząc się ostatecznie w jedno duże wydarzenie. Jako że Arrow był pierwszym serialem, z którego wyrosło całkiem spore uniwersum serialowych adaptacji komiksów DC, cały ten projekt, zaczęto określać mianem Arrowverse.

Omówienie serialu Arrow na blogu pustkowia.pl

Na pustkowia.pl znajdziesz linki do wszystkich sezonów serialu, wraz z omówieniem każdego odcinka (odcinki są na bieżąco uzupełniane).

Arrow serial telewizyjny sezon 1
Arrow serial telewizyjny sezon 2
Arrow serial telewizyjny sezon 3
Arrow serial telewizyjny sezon 4
Arrow serial telewizyjny sezon 5
Arrow serial telewizyjny sezon 6
Arrow serial telewizyjny sezon 7
Arrow serial telewizyjny sezon 8