Przejdź do treści
Strona główna » Arrow

Arrow

Arrow jest amerykańskim serialem telewizyjnym, opowiadającym o zmaganiach samozwańczego stróża prawa, który pod osłoną nocy stara się chronić mieszkańców Starling City. Za stworzenie serialu odpowiadają:

  • Greg Berlanti
  • Marc Guggenheim
  • Andrew Kreisberg

Serial bazuje na serii amerykańskich komiksów superhero: Green Arrow od wydawnictwa DC Comics. Premiera pierwszego odcinka miała miejsce 10 października 2012 roku na kanale The CW. Ostatecznie powstało 8 sezonów, liczących łącznie 170 odcinków.

Arrow serial telewizyjny sezon 1
Arrow serial telewizyjny sezon 2
Arrow serial telewizyjny sezon 3
Arrow serial telewizyjny sezon 4
Arrow serial telewizyjny sezon 5
Arrow serial telewizyjny sezon 6
Arrow serial telewizyjny sezon 7
Arrow serial telewizyjny sezon 8

Arrowverse

Poza samym serialem Arrow, powstał też spin-off: Flash, którego główny bohater został wprowadzony właśnie w serialu Arrow. Po Flash’u powstały również inne serie bazujące na komiksach DC jak Supergirl, DC’s Legends of Tomorrow, Vixen czy Batwoman. Bohaterowie tych serii często występują w innych seriach, tak więc możemy zobaczyć, jak Flash pojawia się w serii Arrow, Gren Arrow pojawia się w serii Flash, Atom z serialu DC’s Legends of Tomorrow miał swój początek w serialu Arrow itp. Poza tym, mamy też crossovery między seriami, czyli jedno duże wydarzenie, mające miejsce w wielu serialach i ostatecznie łączące się w historię długości pełnometrażowego filmu, jak np. „Kryzys na Nieskończonych Ziemiach” czyli historia, która działa się w serialach: Arrow, Flash, Supergiril, DC’s Legends of Tomorrow i Batwoman, łącząc się ostatecznie w jedno duże wydarzenie. Jako że Arrow był pierwszym serialem, z którego wyrosło całkiem spore uniwersum serialowych adaptacji komiksów DC, cały ten projekt, zaczęto określać mianem Arrowverse.

Omówienie serialu Arrow na blogu pustkowia.pl

Na pustkowia.pl znajdziesz linki do wszystkich sezonów serialu, wraz z omówieniem każdego odcinka.