Przejdź do treści
Strona główna » Co kupić pod choinkę? Edycja 2022!

Co kupić pod choinkę? Edycja 2022!

Święta za rogiem a Ty nie wiesz co kupić pod choinkę? Spokojnie, mamy jeszcze chwilę a ja mam dla Ciebie kilka propozycji, więc nie przeciągajmy i przejdźmy do pomysłów na gwiazdkowy prezent!

Star Wars – Wojny Klonów – gra planszowa

Na blogu pustkowia.pl macie obszerną recenzję tej gry, jak i też pojawił się o niej materiał wideo na TikToku. Dodam tylko tyle, że jest to naprawdę udana wariacja Pandemica, a jednocześnie prawdziwa gratka dla każdego fana Gwiezdnych Wojen.

Smoczy Kryształ

Było science fiction, to teraz będzie typowe fantasy z magią i mieczem! Smoczy Kryształ, mimo że prezentowany jako gra dla młodszego odbiorcy, to tak naprawdę bardzo ciekawa opcja dla osób, które lubią gry pokroju Talismana, ale jednocześnie chcą łatwej i szybkiej rozgrywki. Recenzje gry Smoczy Kryształ znajdziecie zarówno na blogu pustkowia.pl, jak i też na moim TikToku.

Harry Potter: Czarodziejskie Wyzwanie w Hogwarcie

Była magia i miecz to teraz miecz zamieniamy na pióro i idziemy zdawać egzaminy w Hogwarcie! Tak się składa, że Harry Potter — Czarodziejskie Wyzwanie w Hogwarcie, to ciekawy mix planszówki i karcianki, o której pisałem tutaj, a gadałem i pokazywałem tutaj.

Ryzykanci – gra karciana

Ryzykanci to naprawdę wciągająca karcianka, gdzie będziemy rywalizowali z innymi graczami, ścigali się z nimi po skarby i przeszkadzali sobie nawzajem w rozgrywce. Pisałem o niej na blogu, jak i też pokazywałem na wideo na TikToku.

Się porobiło! Pechowe dni w historii

Ciekawy i humorystyczny zbiór katastrof z różnych miejsc i epok. Taki prezent idealny, jak nie znacie za dobrze obdarowywanej osoby, a chcecie dać coś nietypowego i na luzie. Opowiadałem o tej książce w tym filmiku na TikToku.

Klany księżyca Alfy

No a jak dobrze znacie obdarowywaną osobę i wiecie, że lubi ciężki science fiction, które daje dużo do myślenia, to Philip K. Dick będzie strzałem w dziesiątkę! Więcej o tej książce, opowiadam w tym filmiku.

Seria Death Bringer

Na koniec seria mniej znana, ale warta zainteresowania się (i to nie dlatego że pustkowia.pl objęły Wojnę z Kandrok patronatem! 😉 ). Adrianna Biełowiec pisze militarne sci-fi z elementami vore. Wszystkie jej książki osadzone są we wspólnym świecie, zwanym Zodiac Univerwsum. Więcej opowiadam o nim w tym wpisie.

Nocny krzyk

Borja Gonzalez, twórca „Black Holes”, przedstawia kolejną oniryczną i niejednoznaczną opowieść o zagubionych gdzieś na przedmieściach młodych bohaterkach i demonie, który uwielbia anime.

Więcej o komiksie, dowiecie się z mojej recenzji.

I to by było na tyle! Jeszcze parę lat temu poleciłbym wam jakieś gry video, ale teraz praktycznie już wszyscy kupują klucze zamiast płyt. Komputery składamy bez napędów, konsole kupujemy w wersji bez napędu, bo tańsza i tak jakoś… mam wrażenie, że danie komuś pod choinkę klucza do cyfrowej edycji gry, nie wygląda ładnie.

Wesołych świąt!