Przejdź do treści
Strona główna » Czy będzie Fallout 5?

Czy będzie Fallout 5?

Tak, będzie Fallout 5! Jak miło mi napisać te słowa, naprawdę! Todd Howard, czyli szef Bethesda Game Studios, firmy odpowiedzialnej zarówno za Fallout 4, Fallout 3, jak i Fallout Sheter (Fallout New Vegas zrobiło Obsidian Entertainment), ujawnił nie tylko że będzie kolejna część gry w tym post apokaliptycznym uniwersum, ale też, że ma pojawić się on jako kolejna duża produkcja po The Elder Scrolls VI.

Niestety, dopiero po The Elder Scrolls VI, które jest jeszcze w powijakach. Więc możemy cieszyć się z tego, że Fallout 5 będzie (o ile będzie miał w nazwie 5, czy nie zrobią czegoś na wzór Fallout 76), ale nie ma co liczyć, że dostaniemy jakąś oficjalną datę premiery, albo nawet przybliżoną. Wiemy, że będzie, nie wiemy kiedy, ale na pewno nie za szybko. Kto wie? Może nowa część przygód na radioaktywnych pustkowiach ukaże się w podobnym czasie co Wiedźmin 4?

Nie zdziwię się, jeśli Fallout 5 będzie na silniku Unreal Engine 5

Co prawda Bethesda Game Studios ma swój Creation Engine, na którym powstał zarówno Elder Scrolls V: Skyrim, jak i Fallout 4, ale już Fallout 76 dobitnie pokazał, że ten silnik ma już swoje lata i mimo że próbują wyciskać z niego siódme poty, to w 2022 jest już po prostu stary. Wybór Unreal Engine 5 (na którym powstaje między innymi Wiedźmin 4), wydaje mi się tutaj idealnym wyborem (i wcale nie chodzi mi o to, że jedno i drugie mają piątkę w nazwie 😉 ). Patrząc po tym, że The Outer Worlds od Obsidian Entertainment całkiem dobrze poradziło sobie z Unreal Engine 4, może właśnie tutaj jest przyszłość?

Bethesda ma tendencję do robienia Falloutów na bazie Scrollsów

Zauważyliście, że Fallout 3 był Oblivionem w post apokaliptycznym świecie? Podobnie Fallout 4 był tak naprawdę Skyrimem w przebraniu. Wydaje mi się, że stąd właśnie ten pomysł, aby Fallout 5 pojawi się The Elder Scrolls VI. Nie zdziwię się, jeśli w oby tych nadchodzących grach, zobaczę podobny rozwój postaci, prowadzenie dialogów itp. Czy tym samym możemy liczyć, że The Elder Scrolls VI też będzie na Unreal Engine 5? Czy może właśnie scrollsy szóstka pokaże nam nowy silnik od Bethesdy, na którym będą robione ich kolejne gry?

Czy będzie Fallout 5