Przejdź do treści
Strona główna » Fallout New Vegas

Fallout New Vegas

Fallout New Vegas

Fallout: New Vegas to postapokaliptyczna gra RPG z 2010 roku opracowana przez Obsidian Entertainment i wydana przez Bethesda Softworks. Została ogłoszona w kwietniu 2009 i wydana na Microsoft Windows, PlayStation 3 i Xbox 360 19 października 2010. Będąca spin-offem serii Fallout gra osadzona jest w postapokaliptycznym otwartym świecie, obejmującym region składający się z obszarów Arizony, Kalifornii i Nevady.

Intro z gry:

Akcja gry toczy w alternatywnej wizji świata, będącej rozwinięciem Ery Atomu, która ostatecznie doprowadziła do globalnej nuklearnej apokalipsy w roku 2077 w wydarzeniu zwanym „Wielką Wojną”, spowodowanym poważnym konfliktem między USA i Chiny nad zasobami naturalnymi.

Główna historia New Vegas rozgrywa się w 2281 roku, cztery lata po wydarzeniach z Fallouta 3 i 204 lata po upadku bomb. Nie jest to bezpośrednia kontynuacja, ale oznacza powrót kilku elementów znalezionych w Fallout 2.

Gracze przejmują kontrolę nad postacią znaną jako Kurier. Podczas transportu paczki przez pustynię Mojave do miasta New Vegas (dawne Las Vegas), Kurier zostaje napadnięty, okradziony, postrzelony i pozostawiony na śmierć. Po przeżyciu Kurier rozpoczyna podróż, aby znaleźć swojego niedoszłego zabójcę i odzyskać paczkę, nawiązać przyjaźnie i wrogów wśród różnych walczących frakcji, a ostatecznie zostaje uwikłany w konflikt, który określi, kto kontroluje New Vegas i pustkowia Mojave.

Wymagania systemowe:

Wymagania wersji GOG i Steam są praktycznie takie same, więc tylko w przy różnicach podam info o platformie.

Wymagania minimalne:

System: GOG: Windows 7 / 8 / 10 | Steam: Windows XP / Vista / 7
Procesor: Dual Core 2.0GHz
Pamięć: 2 GB RAM
Karta graficzna: Karta graficzna: NVIDIA GeForce 6 series, ATI 1300XT series
Dysk: 10 GB

Wymagań zalecany ani GOG ani Steam nie podali.

Do Fallout: New Vegas ukazały się poniższe DLC: