Przejdź do treści
Strona główna » Fallout Tactics

Fallout Tactics

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel to turowa taktyczna gra RPG w czasie rzeczywistym osadzona w postapokaliptycznym uniwersum Fallouta. Opracowana przez Micro Forté i opublikowana przez 14 Degrees East, Fallout Tactics została wydana 14 marca 2001 roku dla Microsoft Windows. Sprzedał ponad 300 000 sztuk na całym świecie do 2008 roku. Obecnie gra jest dostępna w cyfrowej dystrybucji na takich platformach jak GOG czy Steam.

Intro z gry:

Historia gry podąża za oddziałem Bractwa Stali, który angażuje się w rozpaczliwą wojnę w postapokaliptycznym świecie. Chociaż gra toczy się w uniwersum Fallouta, nie śledzi ani nie kontynuuje historii, ani Fallouta, ani Fallouta 2. Fallout Tactics został dostarczony z bonusową płytą CD w przedsprzedaży. Dodatkowa płyta CD zawierała Fallout: Warfare, bitewną grę miniaturową opartą na uniwersum Fallouta, o której powstał osobny wpis na pustkowia.pl

W przeciwieństwie do poprzednich dwóch gier z serii Fallout, Fallout Tactics kładzie nacisk na taktyczną walkę i strategię. Gracze mają znacznie bardziej ograniczone interakcje z postaciami niezależnymi, ale nadal mogą z nimi handlować, a niektóre misje zawierają dialog. Zamiast miast, Fallout Tactics skupia się na bunkrach — gdzie zlecane są kolejne misje od Bractwa Stali. Bunkry służą jako centralny punkt dla Bractwa, a gracze mogą skorzystać z usług kwatermistrzów, mechaników, pomocników personelu i medyków. Postacie z ukończonych misji od czasu do czasu odwiedzają bunkry.

Wymagania systemowe:

Wersja cyfrowa GOG:

System: Windows Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10
Procesor: 1 GHz
Pamięć: 256 MB RAM
Karta graficzna: 3D graphics card compatible with DirectX 9.0c

Wersja cyfrowa Steam:

System: Windows
Procesor: Pentium 400Mhz or faster
Pamięć: 64 MB
Karta graficzna: SVGA
DirectX®: 7
Dysk: 1,650 MB
Dźwięk: DirectSound