Przejdź do treści
Strona główna » Kim jest Doomer? Wideo warte obejrzenia

Kim jest Doomer? Wideo warte obejrzenia

Kim jest Doomer? Czyli materiał od Pursuit of Wonder o tytule „Who Is The Doomer? – Dealing With An Age Of Hopelessness”

Dzisiaj chciałbym zaprosić was do obejrzenia materiału przygotowanego przez Pursuit of Wonder o tytule „Who Is The Doomer? – Dealing With An Age Of Hopelessness” i jak już zapewne się domyśliliście, opowiadającego o postaci doomera. Mężczyzny ubranego na czarno, palącego papierosa, odznaczającego się smutnym wyrazem twarzy i sporami sińcami pod oczami. Zapewne kojarzycie go z memów, filmików na youtube i portali typu kwejk czy 9gag, ale czy wiecie, kogo o reprezentuje? W jakim stopniu odnosi się do 90′ kids i pewnego spojrzenia na świat? Po te odpowiedzi gorąco zapraszam do materiału Pursuit of Wonder:

Kim jest Doomer już wiemy, ale kim jest Pursuit of Wonder?

Jak sami o sobie mówią na swojej stronie www:

Cud (w tym rozumieniu angielskie Wonder) to uczucie ciekawości i uznania inspirowane czymś pięknym, nieznanym lub niewytłumaczalnym. Tworzymy treści w nadziei na wzbudzenie tego uczucia.

Na naszym kanale YouTube poruszamy szeroki zakres tematów związanych z filozofią, nauką, literaturą, dobrostanem emocjonalnym i społecznym oraz nie tylko. Stworzyliśmy ponad 100 opowiadań, esejów wideo, doświadczeń z przewodnikiem i eksperymentów myślowych w nadziei dzielenia się i tworzenia poczucia zachwytu.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji obejrzeć innych materiałów od Pursuit of Wonder, to gorąco zachęcam 🙂

Food for thought czyli nowa seria na blogu pustkowia.pl

Food for thought to jedno z moich ulubionych określeń z języka angielskiego. Pierwszy raz usłyszałem je z ust Deadshota w serialu Arrow i od tamtego momentu zostało mi na stałe w głowie. Dlatego też postanowiłem nazwać tak serię wpis na pustkowia.pl i wrzucać tutaj materiały, które są właśnie takim pokarmem dla myśli. Gdzie może zboczymy troszkę z tematów Fallouta, Stalkera, Metro czy postapo, a wejdzie nieco na bardziej filozoficzne klimaty, jednak dalej będą one pasowały do głównej tematyki bloga pustkowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *