Przejdź do treści
Strona główna » Instagram, Facebook i WhatsApp padły

Instagram, Facebook i WhatsApp padły

Instagram, Facebook i WhatsApp niedostępne dla użytkowników!

Od jakichś dwóch godzin nie działa Facebook, Messenger, Instagram, a nawet Whatsapp! Czyżby apokalipsa nadeszła i przyjdzie nam żyć bez social mediów?
Nieee… to problemy techniczne (niestety?), ale jednocześnie za dużo jeszcze nie wiadomo. Jak tylko uda się zebrać jakieś solidne info, to ten wpis rozwinie się i opowiem tutaj, co się dokładnie wydarzyło.

A w międzyczasie, macie przymusowy detoks od social mediów 😀
Chyba że pójdziecie na Twittera… on działa.

Instagram, Facebook i WhatsApp: aktualizacja

Jak donoszą programiści Facebook, powodem awarii Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa były zmiany w konfiguracji routerów szkieletowych. Owe routery odpowiedzialne są za koordynacje ruchu sieciowego pomiędzy centrami danych w firmie. A ich awaria miała doprowadzić do przerwania tej komunikacji, co z kolei wywołało efekt domino i zatrzymanie przesyłania danych wpływało kolejno na blokowanie usług firmy a tym samym po stronie użytkownika aplikacje i strony po prostu przestawały działać. Było to o tyle problematyczne, że wiele osób w obecnych czasach opiera swój biznes, a w szczególności kontakt z klientem i promowanie marki o te platformy. Tym samy, dla wielu, ta awaria, to po prostu stracone pieniądze, czasem nawet bardzo, ale to bardzo spore stracone pieniądze.

Czemu awaria Facebooka trwała tyle czasu?

Bo problem nie dotknął tylko naszej cioci, która chciała nam wysłać gifa z kwiatkami i napisem „Smacznej kawiusi”, ale też i samych pracowników wielkiego Facebooka. Jako że firma (tutaj mam na myśli fizyczne miejsce pracy) opiera się na tej samej infrastrukturze co aplikacje, to również pracownicy stracili dostęp do swoich narzędzi pracy, a nawet więcej niż narzędzia, nawet całe biurko! Bo okazuje się, że o to rozwiązanie opierają się również identyfikatory pracownicze, którymi pracownicy posługują się, by wejść do budynku i… po prostu dostać się do swojego miejsca pracy. Sytuacja była więc tak bardzo kuriozalna, że niektórzy pracownicy, nie byli nawet w stanie otworzyć drzwi do budynku firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *