Przejdź do treści
Strona główna » Marvel Versus – karty kolekcjonerskie od Panini

Marvel Versus – karty kolekcjonerskie od Panini

Marvel Versus – oficjalna kolekcja kart z superbohaterami Marvela

Czy wiedzieliście, że Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Spider-Man i cała reszta superbohaterów (a także superzłoczyńców) są dostępni do zbierania w formie kolekcjonerskich kart?

Seria nazywa się „Marvel Versus” i została przygotowana przez wydawnictwo Panini! Tym samym, dostępne są w większości kiosków i sklepików prasowych, czy chociażbym Empiku. Tak się składa, że udało mi się otrzymać zestaw takich kart właśnie od Panini i na poniższym filmiku (oraz w dalszej części tekstu), przedstawię wam dokładnie, jak to wszystko wygląda! Nie przedłużając, zapraszam do oglądania i czytania:

@aorzel #wspolpracareklamowa 🦸‍♂️🦹‍♂️ Panini podesłało mi megazestaw z Marvel Versus żebym mógł go pokazać na Tik Toku 👌 No a że Iron-Man, Thor, Kapitan Ameryka czy Spider-Man nie są mi obcy, to trochę się rozgadałem… #marvelversus #superbohaterowie #marvelpolska #kolekcja #karty ♬ dźwięk oryginalny – Arek Orzeł

Poznajcie odwieczną walkę bohaterów i złoczyńców Marvela!

Nowa kolekcja Panini to aż 175 wyjątkowych kart, na których znajdziecie takich bohaterów jak Iron Man, Kapitan Ameryka, Hulk, Spider-Man, Doktor Strange, Czarna Pantera czy Thor. Oczywiście, jest też miejsce i dla złoczyńców, jak Green Goblin, Venom, Carnage, Vulture, Loki czy nawet i Thanos!

Trochę jak karty baseballowe, ale z superbohaterami!

Idea zbierania kart ze sportowcami nie przyjęła się aż tak bardzo u nas, jak to jest w USA, gdzie karty baseballowe to całkiem lukratywny biznes! Co prawda mamy karty z piłkarzami, czy koszykarzami i tutaj obie serie wydawane są również przez Panini, ale mam wrażenie, że jest to bardziej hobby dla młodzieży. Sam pamiętam, że za dzieciaka biegało się po te saszetki z piłkarzami, teraz widzę, że synowie moich znajomych też to zbierają, ale jakoś tak, nigdy nie widziałem, żeby dorośli je zbierali! No a szkoda, bo to całkiem fajne hobby i może, kiedy te karty będą sporo warte.

Na szczęście teraz mamy serię, która może rozbudzić w dorosłych ich wewnętrznych nerdów! A patrząc po tym, jak oblegane są seanse z filmami Marvela (w szczególności te tłumy na Endgame), nie powinno to być trudne.

Każda saszetka zawiera 6 różnych kart i kosztuje ok. 7 zł

Przyznam wam się szczerze, że seria Marvel Versus strasznie mi się spodobała, bo nie tylko są to postacie, które znam z komiksów Marvela, ale też i nawet dokładnie te same kadry co widziałem w komiksach. Bo tak się składa, że nie mamy żadnych zdjęć aktorów w kostiumach, scen z filmów itp. tylko poszli w stronę właśnie komiksów i całe to Marvel Versus opiera się nie na Marvel Cinematic Universe, a na Marvel Comics, czyli właśnie komiksach! Oznacza to, że karty, które będziemy tutaj zbierać, to po prostu ilustracje wyciągnięte żywcem z komiksów. Mamy nawet 25 kart „akcji” gdzie mamy pokazane takie retro sceny z tych najstarszych komiksów, co wygląda naprawdę świetnie i kojarzy mi się właśnie z takim nostalgicznym starym stylem USA z lat 50. Chyba zrobili to nawet lepiej niż karty do zbierania z serii Fallout.

Nasze karty możemy trzymać w specjalnie przygotowanym do tego albumie. Poza kieszeniami na karty zawiera też listę wszystkich kart, żebyśmy mogli zobaczyć, czego jeszcze nam brakuje.

Marvel Versus na TikToku!

Postanowiłem przygotować całą serię o Marvel Versus na moim kanale na TikToku. Co więcej, każdy nowy film wideo, będzie również dostępny na blogu pustkowia.pl. Jeśli chcecie mieć łatwy dostęp do wszystkich tych wpisów, to po prostu kliknijcie taga Marvel Versus.

Karty od Panini

Na koniec jeszcze ciekawostka! Możecie zamówić brakujące karty bezpośrednio na stronie Panini. Więc jeśli brakuje wam dosłownie kilku do skompletowania całego albumu, to możecie ja zamówić bezpośrednio na stronie dystrybutora, co jest naprawdę fajnym podejściem!

Tutaj macie link:

https://www.panini.pl/shp_pol_pl/blog/marvel-versus-oficjalna-kolekcja-kart/

Kolekcja Marvel Versus składa się z:

  • 80 kart postaci znanych z gier, filmów, kreskówek i komiksów Marvela.
  • 25 kart akcji, czyli wyjątkowych momentów wyciągniętych prosto z komiksów.
  • 25 kart versus, gdzie zaprezentowano największych złoczyńców z uniwersum Marvel Comics.
  • 20 kart grupowych, gdzie zobaczymy nie tylko Avengers, ale też i inne bardziej lub mniej znane zespoły bohaterów i złoczyńców.
  • 15 alter ego, gdzie będziemy mogli zobaczyć, kto kryje się pod maską danego bohatera.
  • 10 kart starcia, czyli rzadkie karty dodatkowo wydrukowane na specjalnym papierze i przedstawiające pojedynek bohatera ze złoczyńcą (np. Thor kontra Loki).