Przejdź do treści
Strona główna » Polecana muzyka do sesji fantasy RPG – D&D, Wiedźmin

Polecana muzyka do sesji fantasy RPG – D&D, Wiedźmin

Polecana muzyka do sesji RPG! Czyli kolejny wpis dla początkujących Mistrzów Gry. Tym razem jest to dość szybki i krótki wpis, gdzie przedstawię wam 3 kanały na YouTube, z ciekawymi melodiami, które możecie wykorzystać na waszej sesji.

Od razu zaznaczam, że muzyka dzisiaj opisywana jest raczej pod epickie przygody z fantastycznych przygód w takich tytułach jak Dungeons & Dragons, Wiedźmin, Warhammer Fantasy Roleplay czy Pathfinder RPG.

Fani świata mroku czy science fiction — spokojnie, dla was też coś przygotuję.

Polecana muzyka do sesji – moje top 3:

Derek and Brandon Fiechter’s

Derek i Brandon prowadzą kanał na YouTube o nazwie Fantasy & World Music by the Fiechters.

Znajdziecie tam TONĘ muzyki, od średniowiecznych melodii zamkowych, po elfie leśne nuty czy pirackie przygrywki. Są to idealne podkłady muzyczne, które pomogą wam w budowaniu klimatu podczas waszych narracji.

Przykładowa muzyka:

Link do kanału

Adrian von Ziegler

Adrian jest kompozytorem ze Szwajcarii, który tworzy muzykę celtycką, muzykę emocjonalną, muzykę relaksacyjną, muzykę mroczną, muzykę orientalną, muzykę fantasy, muzykę filmową, metal i wiele innych gatunków.

Jego muzyka jest dość znana, kto korzysta np. z Tidala, Bandcampa czy innych usług streamowania muzyki, to również tam może natknąć się na jego utworu. Jednak wilcza część jego pracy dalej znajduje się na YouTube.

Bardzo lubię jego muzykę, kojarzy mi się z serialem Vikingowie z Netflixa i po części też z Heroes of Might and Magic III. Dlatego gorąco polecam przesłuchanie jego twórczości.

Przykładowa muzyka:

Link do kanału

The Guild of Ambience

Ostatni na tej liście są The Guild of Ambience. Jak sama nazwa wskazuje, królować będzie tu Ambient i różne dźwięki otoczenia.

Jeżeli szukacie „dźwięków tła”, jak na przykład dźwięków z jakiejś starej magicznej biblioteki, albo odgłosów owadów i innych mieszkańców mokradłem w środku nocy, to ten kanał będzie idealny.

Przykładowa muzyka:

Link do kanału

Polecana muzyka do sesji RPG

To by było na tyle. Trzy różne kanały na YouTube, z trzema różnymi typami muzyki. Macie melodyjnych Fiechtersów, macie wojującego Zieglera i pełne dźwięków otoczenia Guild of Ambience.