Przejdź do treści
Strona główna » Polecane filmy o superbohaterach NETFLIX

Polecane filmy o superbohaterach NETFLIX

Polecane filmy superhero! Batman, Venom a może Spider-Man? Zastanawiacie się co ciekawego obejrzeć teraz na Netlixie? No to specjalnie dla was, przygotowałem na ten miesiąc zestawie top 5 filmów superhero na Netflixie, które warto obejrzeć.

Jednocześnie nie są to tak oczywiste tytuły! Przynajmniej dla niektórych, bo fani powinni znać te pozycje na pamięć 😉

Batman Ninja

Batman i jego wrogowie zostają przeniesieni w czasie do feudalnej Japonii, gdzie kontynuują swoją walkę. Opracowaniem serialu zajęli się wybitni japońscy artyści.
Muszę wam przyznać, że oglądałem to przykuty do ekranu! Animacja jest świetna, nawet jeśli to CGI, fabuła… jakaś tam jest, ale za to walki są niesamowite i chociażby dla nich, warto obejrzeć Batman Ninja.

Hellboy II Złota Armia

Hellboy, Liz Sherman i Abe Sapien wychodzą z ukrycia i stawiają czoła nowemu zagrożeniu — Złotej Armii, która szykuje się do ataku.
Cieszy mnie, że Hellboy dostał filmową ekranizację, a potem kolejną, czyli właśnie Złotą Armię. Świetna postać i mam wrażenie (podobnie jak przy Constantine). że filmowe adaptacje mogą tylko pomóc ją wypromować.

Venom

Dziennikarz, w którego ciało wstępuje kosmiczny symbiont zapewniający przerażające supermoce, walczy na śmierć i życie z szalonym naukowcem.
Spodziewałem się czegoś gorszego, więc byłem miło zaskoczony. Może nie jest to jakiś niesamowity film, na wzór tego, co ostatnio serwowało nam DC czy Marvel, ale Sony nadal daje radę i Venoma oglądało mi się zaskakująco przyjemnie, nawet jeśli fabuła była tak oklepana, jak tylko się da.

Hancock

Will Smith w roli Hancocka, superbohatera-kloszarda, który podejmuje współpracę ze specjalistą od PR, aby naprawić swój wizerunek.
Bardzo fajne podeście do tematyki superbohaterów i całkiem dobre wykonanie. Nie jest to film, który może konkurować z tymi powyżej, ale on wcale nie próbuje z nimi konkurować, to jest zupełnie inny typ kina i myślę, że znajdzie wielu zwolenników.

Spider-Man Uniwersum

Po ukąszeniu przez radioaktywnego pająka nastoletni Miles Morales z Brooklynu musi szybko nauczyć się bycia Spider-Manem. Pomagają mu ludzie pająki z innego wymiaru.
Na koniec perełka! Spider-Man Into the Spider-Verse to naprawdę cudeńko. Sony zrobiło świetny film o Spider-bohaterach i każdy (oraz każda) jest tutaj świetnie zaprezentowany. Animacja, muzyka i fabułą stoją na bardzo wysokim poziomie. Jeśli ktoś jeszcze tego nie widział, to jak najbardziej polecam.

Polecane filmy o superbohaterach – od czego zacząć?

Jak lubicie anime:

  • Batman Ninja
  • Spider-Man Universum

Jak chcecie coś nowego:

  • Hellboy II Złota Armia
  • Hancock

Jak nie lubicie eksperymentów i chcecie po prostu dobry film superhero:

  • Venom

Polecane filmy o superbohaterach – co zamiast Netflixa?

Tutaj myślę, że HBO Max może być ciekawym wyborem (no bo jeszcze nie mamy w naszym kraju Disney+) i bardzo możliwe, że za jakiś czasu przygotuję taką listę właśnie pod HBO.

Polecane filmy na Pustkowia.pl

Na koniec, dobra nowina, gdyż jest to drugi wpis z serii „polecane filmy” (pierwszy był o zombie) i powoli zmienia się to w serię. Więc nawet jak nie jaracie się superhero, to spokojnie, bardzo możliwe, że zaraz pojawią się polecane filmy o kosmitach czy końcu świata, więc bądźcie czujni i zaglądajcie regularnie na bloga pustkowia.pl! 🙂