Przejdź do treści
Strona główna » Polski e-sport – co Kopańko pisze o zawodowych graczach?

Polski e-sport – co Kopańko pisze o zawodowych graczach?

W zeszłym roku, za pośrednictwem Wydawnictwa Znak, ukazała się książka Karola Kopańko „Polski e-sport” która, jak sama nazwa wskazuje, opowiada historię sportu elektronicznego w naszym kraju. W 432 stronach autor przybliża nam zarówno ogrywane tytuły, jak i sylwetki polskich graczy i historie z nimi związane.

Quake 3 Arena i Unreal Tournament czyli moje dzieciństwo

Książka zaczyna od klasyków, jakimi są Quake 3 Arena i Unreal Tournament, co było dla mnie dużym plusem, bo właśnie na tych grach się wychowałem i miło było sobie o nich przypomnieć. Obawiałem się trochę, że książka z 2021 skupi się już na tytułach bardziej trafiających w obecną społeczność polskich graczy, czyli od początku zostaniemy zalani takimi tytułami League of Legends od Riot Games czy Dota 2 od Valve Corporation.

Jest to zbiór ciekawych historii

Tak po prostu, siadasz i czytasz o tym, jak się robiło LAN party, jak ktoś się zasiedział na noc w kafejce internetowej, jak oszukiwano na turniejach, bo dziewczyna kręciła się pomiędzy monitorami i podpowiadała chłopakowi, gdzie są jego przeciwnicy. Mamy tu zbitek takich ciekawostek i pomniejszych historii, które składają się właśnie na historię polskiego e-sportu zawartą w tej książce.

Polski e-sport czyta się to zaskakująco przyjemnie

Nie wiem, nawet kiedy dobiłem do ostatniej strony, książkę miałem ze sobą i w autobusie i w pociągu, tak że zawsze była okazja, żeby kilka stron przeczytać i umilić sobie podróż. Do tego napisana jest prostym językiem i odpowiednio „pocięta” że nie gubimy się w czytaniu, nawet jak na chwilę skupimy się na czymś innym (np. pokazanie biletu kontrolerowi). Tym samym przeczytałem „Polski e-sport” Karola Kopańko praktycznie w dwa dni po zakupie i naprawdę fajnie mi się to czytało!

Karol Kopańko
Polski e-sport
W e-sporcie Polska miażdży. Poczuj to!

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: Pierwsze
ISBN: 978-83-240-5694-1
EAN: 9788324056941
Liczba stron: 432
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Format: 135x208mm
Cena katalogowa: 44,99 zł
Rok wydania: 2021

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.