Przejdź do treści
Strona główna » S.T.A.L.K.E.R. Anomaly

S.T.A.L.K.E.R. Anomaly

Stalker Anomaly

Jeden z największych modów do Stalkera

S.T.A.L.K.E.R. Anomaly to samodzielny mod, którego twórcy obrali sobie za cel stworzenie najbardziej stabilnego, konfigurowalnego i po prostu najlepszego doświadczenia dla fanów serii S.T.A.L.K.E.R..

Anomaly jest zasilany przez 64-bitowy silnik Monolith, będący modyfikacją silnika X-Ray.

Co znajdziemy w S.T.A.L.K.E.R. Anomaly?

Gracze mogą wybierać spośród trybów rozgrywki, jakie oferuje modyfikacja. Dostępny jest tryb fabularny z 4 rozdziałami pełnymi interesujących historii i postaci. Mamy też tryb sandboxa oferujący graczowi dowolność w eksploracji Zony. Nie można też pominąć warfare mode nastawione na walkę i rzucającego nas w wir wojny frakcji, gdzie walczyć będziemy o wpływy i kontrolę nad różnymi obszarami Zony.

Anomaly jest również wysoce konfigurowalna, graj tak, jak lubisz i baw się najlepiej. Istnieją setki ustawień, które można modyfikować w menu opcji, a w przypadku bardziej zaawansowanych zmian istnieje ponad 1000 pomniejszych modyfikacji do Anomaly, które zostały stworzone przez innych graczy.

Podsumowując, Anomaly to jeden wielki mod, wspierany przez społeczność i rozwijany do tego stopnia, że na blogu pustkowia.pl zasłuży na miejsce zaraz obok oficjalnych wydań tej gry!

Otoczenie i system pogodowy

Sceneria została przebudowana względem oryginalnych gier tak, aby, jak oddać wrażenie zarośniętej, względnie niezakłóconej przez człowieka Zony. System pogodowy został dodatkowo ulepszony i rozszerzony, aby zapewnić różnorodność i jeszcze lepszą atmosferę podczas gry.

Nowy poziom efektów graficznych

Znacznie ulepszono shadery i efekty wizualne, takie jak pęknięcia reagujące na światło i krople deszczu. Dodano też wiele efektów jak, chociażby mokra powierzchnia na drodze, czy odbicia obiektów w wodzie.

Jeszcze bardziej żywa Zona

Zona ciągle się zmienia, podobnie jak anomalie i mutanty. Dynamiczne elementy świata są wszędzie wokół ciebie, nawet w miejscach, których możesz się nie spodziewać. Każda rozgrywka będzie zawierała coś innego, czego możesz szukać.

Specjalne postacie i zwykli Stalkerzy oferują bardziej unikalne zadania wraz z rozszerzonymi dialogami. Stalkerzy mogą sprzedawać i kupować przedmioty od handlarzy, a nawet odwiedzać lokalnych mechaników, aby ulepszać swoją ulubioną broń.

Wiele postaci specjalnych ma również znajomości w Zonie: możesz zaoferować im zapłatę za przekupienie wrogiej frakcji, tymczasowo uniemożliwiając im atak.

Całkiem pokaźny plik jak na Stalkera

Plik z modem Anomaly waży około 9 giga, wraz z dodatkowymi pomniejszymi modami (uwierzcie mi, nawet nie zauważycie, kiedy zaczniecie je pobierać) wszystko razem może zając wam na dysku ok. 40 giga. Co jest naprawdę pokaźne, biorąc pod uwagę fakt, że do gry w Stalker: Zew Prypeci zalecane jest 10 giga wolnego na dysku.

Gdzie pobrać S.T.A.L.K.E.R. Anomaly

Stalker Anomaly dostępny jest do pobrania za darmo, chociażby na moddb.com, gdzie nawet ma swoją dedykowaną podstronę:

https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly

Mod jest również dostępny na NEXUSMODS pod tym adresem:

https://www.nexusmods.com/stalkeranomaly/mods/4