Przejdź do treści
Strona główna » S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo

S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo (ukr. S.T.A.L.K.E.R.: Чисте небо, S.T.A.L.K.E.R.: Czyste nebo; ang. S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky) – gra komputerowa z gatunku first-person shooter stworzona przez ukraińską firmę GSC Game World, prequel gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Intro z gry:

Fabuła Czystego Nieba rozgrywa się bezpośrednio przed wydarzeniami z gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla. Gracz wciela się w postać najemnika o imieniu Szrama, który ma za zadanie rozpracować i zniszczyć słynną w Zonie Grupę Striełoka. Podczas rozgrywki będzie musiał pokonać wielu uzbrojonych przeciwników i mutantów. Akcja gry ma miejsce m.in. w elektrowni atomowej w Czarnobylu oraz mieście Limańsk.

Rok 2011. Minęło pięć lat od czasów drugiej katastrofy, która rozmiarami przyćmiła wydarzenia z kwietnia 1986 roku. Zonę nawiedzają częste i potężne wstrząsy przemieszczające anomalie, co z kolei otwiera drogi do wcześniej niedostępnych miejsc. Frakcje stalkerów walczą o nowe terytoria i punkty kluczowe. Wielu stalkerów ginie, lecz nowicjusze napływają nieprzerwaną falą.

1 kwietnia 2009 GSC Game World ogłosiło, że prowadzone są prace nad kolejną grą: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci, będącym sequelem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Wymagania systemowe

Wymagania systemowe wersji GOG:

System: Windows Microsoft XP / Vista / 7 / 8 / 10
Procesor: Intel Pentium IV 2.0 GHz/AMD AthlonXP 2200+
Pamięć: 512 MB RAM
Karta graficzna: nVidia GeForce 5700 / ATI Radeon 9600 / 256MB kompatybilne z DirectX 9.0c
Dysk twardy: 10GB

Informujemy, że po swojej premierze system Windows 10 będzie otrzymywał częste aktualizacje oprogramowania oraz sterowników sprzętowych, co może wpłynąć na jego kompatybilność z grą.

Wymagania systemowe wersji Steam:

System: Microsoft® Windows® XP/Vista (SP1)
Procesor: Intel Core 2 Duo E6400 / AMD 64 X2 4200+
Pamięć: 2 GB RAM
Karta graficzna: nVidia GeForce 8800 GT / ATI Radeon 2900 XT / 256MB kompatybilne z DirectX 9.0c
Dysk twardy: 10GB