Przejdź do treści
Strona główna » S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci

S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci

Stalker Call of Pripyat Zew Prypeci

S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci (ukr. S.T.A.L.K.E.R.: Поклик Прип’яті, S.T.A.L.K.E.R.: Pokłyk Pryp’jati; ang. S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat) – trzecia część serii gier komputerowych S.T.A.L.K.E.R, stworzona przez ukraińskie studio GSC Game World i wydana przez bitComposer Games w 2009 roku.

Intro z gry:

Fabuła gry S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci dzieje się tuż po wydarzeniach z Cienia Czarnobyla. Gracz wciela się w majora Diegtiarowa – agenta SBU, którego zadaniem jest poznać przyczynę katastrofy śmigłowców wysłanych w celu wzięcia Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej pod stałą kontrolę.

Wątkiem głównym w grze jest poszukiwanie przyczyn katastrofy śmigłowców przez majora Diegtiarowa. W trakcie gry, podczas badania wraków helikopterów, rozmów ze stalkerami, pułkownikiem Kowalskim i porucznikiem Sokołowem, gracz poznaje szczegóły losów wszystkich śmigłowców.

Wszystkie śmigłowce wystartowały na 90 sekund przed emisją. Do Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej planowano dolecieć w 12 i pół minuty, jednak już po 9 minutach utracono łączność z Ogończą 4, a chwilę później doszło do awarii i rozbicia się przez pozostałe maszyny.

Podobnie jak Cień Czarnobyla oraz Czyste Niebo, Zew Prypeci ma cechy zarówno first-person shooterów, jak i komputerowych gier fabularnych. Widok wirtualnego świata jest oglądany z perspektywy pierwszej osoby. Gracz może wchodzić w interakcję z bohaterami niezależnymi, którzy mogą dostarczyć mu przydatnych podczas gry informacji, zlecić misję lub zaoferować różnego rodzaju usługi.

Wymagania systemowe

Wymagania systemowe GOG:

System: Windows Microsoft XP / Vista / 7 / 8 / 10
Procesor: Intel Pentium IV 2.0 GHz/AMD AthlonXP 2200+
Pamięć: 512 MB RAM
Karta graficzna: nVidia GeForce 5700 / ATI Radeon 9600 / 256MB kompatybilne z DirectX 9.0c
Dysk twardy: 10GB

Informujemy, że po swojej premierze system Windows 10 będzie otrzymywał częste aktualizacje oprogramowania oraz sterowników sprzętowych, co może wpłynąć na jego kompatybilność z grą.

Wymagania systemowe Steam:

System: Microsoft® Windows® XP/Vista (SP1)
Procesor: Intel Core 2 Duo E6400 / AMD 64 X2 4200+
Pamięć: 2 GB RAM
Karta graficzna: nVidia GeForce 8800 GT / ATI Radeon 2900 XT / 256MB kompatybilne z DirectX 9.0c
Dysk twardy: 10GB