Przejdź do treści
Strona główna » Szturm na sklepy z militariami z powodu wojny w Ukrainie?

Szturm na sklepy z militariami z powodu wojny w Ukrainie?

Szturm na sklepy z militariami w Polsce? O co tu chodzi?

Jako że wczoraj przygotowałem dla was tekst o plecaku ucieczkowym, to chcąc jeszcze bardziej rozbudować ten wpis, zacząłem szukać dodatkowych informacji na ten temat w sieci i natrafiłem na artykuł gazety wyborczej, gdzie redaktor wspominał, iż z powodu obecnej wojny na Ukrainie, sklepu z militariami są wręcz oblegane przez interesantów, a zainteresowanie plecakami typu BOB skoczyło aż 30-krotnie. Tutaj podrzucam wam ten artykuł, nie musicie czytać go całego, zwłaszcza że za dostęp do pełnej treści trzeba zapłacić (sic!), a i tak za dużo tam nie powiedziano. Jednak chciałbym właśnie poruszyć ten temat, takiego kupowania w panice i bez przygotowania, bo często może to po prostu prowadzić do wyrzucenia pieniędzy w błoto, kupienia czegoś, co nam się nie przyda albo po prostu przepłacenia za jakieś rzeczy.

Czy warto biec od razu do sklepu z militariami ze względu na wojnę na Ukrainie?

Chciałbym wam powiedzieć, że nie ma co aż tak panikować, ale mój wewnętrzny prepper gdzieś tam mówi „a co jeśli?”. Uważam, że dobrze być przygotowanym na sytuacje kryzysowe, ale nie uważam, żeby nagle każdy musiał stać się specjalistą od survivalu. Na początek, należy rozejrzeć się za rzeczami, jakie mamy w domu, zwłaszcza że wszystko drożeje i lepiej oszczędzać jak najwięcej pieniędzy, jak tylko się da. Ostatnio wpadłem też na filmik z kanału Bugout Channel, gdzie autor stara się zbudować plecak ucieczkowy za jak najmniejszą sumę, ale żeby nadal był praktyczny. Polecam się z tym zapoznać, zanim złapie nas gorączka zakupowa:

Oczywiście nie zgadzam się z nim w 100%, bo dla mnie mieszanie wody z wybielaczem jest tragicznym pomysłem. Tak samo przekonałem się, że scyzoryki z marketów potrafią zawieść nas w najbardziej kryzysowej sytuacji i tutaj poszukałbym czegoś lepszego. Jednak już zakup peleryny przeciwdeszczowej (która kosztuje jakieś 4 / 5 zł w sklepie „wszystko po 5 zł”) i używania jej z naszą standardową odzieżą, jest całkiem dobrym rozwiązaniem. Szczególnie że niektóre kurtki w militariach potrafią kosztować całkiem sporą sumę.

Szturm na sklepy z militariami – czyli jak kupować, to z głową!

Polecam rozejrzeć się w domu czy nie mamy już odpowiednich leków w łazience. Zamiast profesjonalnej butelki na wodę, wystarczy taka najtańsza z marketu za 99 groszy (sprzedawana od razu z wodą! Wow!) oraz warto też śledzić różnego rodzaju promocje, chociażby na pepperze, gdzie ostatnio pojawia się coraz więcej wrzut z militariami, ale i też np. z bateriami w dobrych cenach za większą ilość, czy właśnie jedzeniem.

Poradnik zakupowy pustkowia.pl

Ta sytuacja dała mi trochę do myślenia i zastanawiam się nad pomysłem poradnika zakupowego od pustkowia.pl. Serii, gdzie będę dzielił się z wami różnymi promocjami, oraz pomysłami jak się doposażyć i nie stracić majątku. Tym samym, zachęcam was do regularnego zaglądania na bloga, na pewno coś ciekawego się tutaj pojawi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *