Przejdź do treści
Strona główna » Tajne Blizny Genesis – drugim tom pod koniec kwietnia

Tajne Blizny Genesis – drugim tom pod koniec kwietnia

Tajne Blizny Genesis to druga książka w trylogii Anety Wybieralskiej, poświęconej pracy kobiet w służbach specjalnych. Podobnie jak Tom I „Officium”, jego kontynuacja, czyli „Genesis” ukaże się nakładem wydawnictwa Novae Res. Premiera książki planowana jest na 29.04.2022.

Tajne Blizny Genesis – kara za wierną służbę

Kiedy w 1984 roku Agnieszka rozpoczyna swoją pierwszą pracę w jednej z formacji resortu spraw wewnętrznych, nie wie jeszcze, że właśnie wchodzi w paszczę lwa. Jako młoda, niedoświadczona zawodowo kobieta traktowana jest w najlepszym wypadku protekcjonalnie, w najgorszym – pogardliwie. Codziennie musi zmagać się ze stereotypami i tajemnicami, udowadniając, że zlecone zadania potrafi wykonywać równie dobrze, jak jej koledzy. Mizoginia, zazdrość, nietolerancja i mobbing – oto służbowa codzienność Agnieszki. Oddana swojej pracy, uparcie walczy o równe traktowanie, jednak coraz częściej pojawia się w jej głowie myśl, że wcale nie ma ochoty być jak Syzyf… Nabyte tajne blizny Agnieszki jątrzą się do emerytury. Rozgoryczona i pełna żalu, po wielu latach wciąż ma poczucie, że została zepchnięta na margines społeczny, ukarana moralnie i finansowo. Nieustannie nurtuje ją pytanie: dlaczego?

Aktualizacja – recenzja książki już na blogu pustkowia.pl

Na blogu już pojawiła się recenzja Genesis, w sumie to wspólna z pierwszym tomem, czyli Officium.

W tym tekście, omawiam dla was obydwa tomy i… muszę przyznać, że pomimo ciekawego tematu, to same książki mnie do siebie nie przekonały. Znalazło się tam trochę wad i bardzo rozwodnionych wątków, które nie do końca miały jakiś konkretny wpływ na główną historię.

Dlatego też, jeśli zastanawiacie się nad zakupem Tajnych Blizny, czy to Officium, czy też prezentowanego powyżej Genesis, to przed samym zakupem, zachęcam do zapoznania się z moją opinią na temat tego, jak pisze Aneta Wybieralska.

Ps.

Zastanawiam się, czy nie zacząć pisać dla was recenzji książkowych, ale o całych seriach, a nie o każdym tomie osobno. Mam już w przygotowaniu recenzje dwóch książek Krzysztofa Golucha: „W tajnej służbie II Rzeczpospolitej. Tom I. Operacja Berlińska” oraz „W tajnej służbie II Rzeczpospolitej. Tom II. Napad”, ale widzę, że jest jeszcze trzeci i czwarty tom, więc możliwe, że jak przeczytam wszystko, to połączę to w jeden wielki tekst. Tym samym, zachęcam do zaglądania na zakładkę blog na pustkowia.pl, bo już niedługo pojawi się tam dużo nowych treści!