Przejdź do treści
Strona główna » The Walking Dead | Sezon 1: Odcinek 1 | Podsumowanie

The Walking Dead | Sezon 1: Odcinek 1 | Podsumowanie

The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 1: Rick szuka rodziny w świecie opanowanym przez żywe trupy. Sztukę przetrwania w nowej rzeczywistości pomagają mu opanować Morgan i Duane.

The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 1: Przeszłe dni

Jest i on! Odcinek, od którego wszystko się zaczęło! Cały ten hype, cała ta faza na zombie która trwa aż po dziś dzień (szczególnie w grach komputerowych). Rick Grimes – zastępca dla Departamentu Szeryfa Hrabstwa King zostaje postrzelony podczas akcji, budzi się w szpitalnym łóżku i… szybko orientuje się, że świat nie jest już takim sam. Osłabiony musi wydostać się ze szpitala i odnaleźć w nowej rzeczywistości.

W świat apokalipsy zombie wprowadzają go Morgan, wraz ze swoim synem Duanem, którzy również starają się przeżyć w tym świecie. Wprowadzają Ricka w ten surowy i okrutny świat, pokazują jak przeżyć i co najważniejsze, sami w sobie też mają świetną historię. Nie wiem, jak to wyglądało w komiksie, bo jeszcze po niego nie sięgnąłem (ale oczywiście zamierzam to nadrobić), ale ciężko mi się na razie tutaj do czegokolwiek przyczepić.

The Walking Dead – dobry pierwszy odcinek

Uważam, że jest to wzorowy początek serii. Mamy świetne wprowadzenie głównego bohatera, mamy niesamowicie klimatyczny szpital i pojawienie się zombie i co najlepsze, pierwszy odcinek zostawia nas z tak dużą ilością pytań, że automatycznie sięgamy po kolejny.

No i to intro! Złoto, po prostu złoto!

W ogóle, jeśli chodzi o The Walking Dead, to zarówno muzyka, jak i charakteryzacja stoją tutaj naprawdę na wysokim poziomie. Późniejsze i nowsze seriale o zombie, jak chociażby Z-Nation, moim zdaniem poradziły sobie dużo gorzej. A tutaj, mamy odcinek z 2010 roku, oglądam go w 2022, czyli 12 lat później i dalej wszystko wygląda dobrze, żeby nie powiedzieć wręcz świetnie.

Naprawdę żałuję, że nie sięgnąłem po ten serial, kiedy zaczął być emitowany, że nie dałem się namówić mojemu przyjacielowi Piotrowi na oglądanie go razem z nim, tylko ostatecznie czekałem aż wszyscy o nim zapomną, żeby dopiero samemu odpalić go i pochłaniać sezon za sezonem.

  • Nazwa angielska: Days Gone By
  • Sezon: 1
  • Odcinek: 1
  • Światowa premiera: 31 Października 2010

Opisy wszystkich odcinków The Walking Dead z pierwszego sezonu:

The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 1
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 2
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 3
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 4
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 5
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 6