Przejdź do treści
Strona główna » The Walking Dead | Sezon 1: Odcinek 3 | Podsumowanie

The Walking Dead | Sezon 1: Odcinek 3 | Podsumowanie

The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 3: Rick udaje się do Atlanty, by odzyskać torbę z bronią i pomóc pewnej osobie. Lori i Shane muszą zmierzyć się z powrotem kogoś, kogo uważali za zmarłego.

The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 3: Powiedz to żabom

W „Powiedz to żabom” jeszcze więcej dowiadujemy się o życiu podczas apokalipsy zombie.

W tym odcinku poznamy od podszewki obóz, do jakiego trafia główny bohater, jak i też dostaniemy jeszcze większą ekspozycję postaci, w szczególności Shane’a i Daryla. A jak już przy tym drugim jesteśmy, to trzeci odcinek pierwszego sezonu Żywych Trupów jest też pierwszym odcinkiem, w którym pojawia się Daryl Dixon, jedna z najważniejszych postaci w całym The Walking Dead i ulubieniec widowni.

Musi być w mózg

Daryl też daje nam bardzo cenną wskazówkę, jeśli chodzi o walkę z zombie. Nawet przecięcie szwendacza na pół go nie powstrzyma, trzeba uszkodzić mózg! Coś, o czym warto było wiedzieć już w drugim odcinku.

Oglądam The Walking Dead i naprawdę nie lubię Lori

No nie potrafię jej polubić! Pierwsze odcinki a ona już mnie irytuje, do tego stopnia, że kiedy zaczyna coś mówić, ja od razu przewracam oczami, wręcz automatycznie.

No ale nawet jeśli Lori mnie irytuje, to wszystko inne jest tak dobre, że odcinek oglądał się wręcz sam! Mimo że był przegadany i, mimo że nie posunął się fabularnie aż tak bardzo do przodu i nawet zombie w nim praktycznie nie było, to nadal klimat jest 10/10.

The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 3: klimat trzyma od początku do samego końca

Od niepokojącego intro, poprzez charakteryzację i muzykę aż po ostatnie minuty zakończone cliffhangerem, Żywe Trupy to dla mnie nadal najlepszy serial o zombie, nieważne ile razy bym go oglądał.

Aż człowiek ma ochotę znowu zagrać w Left 4 Dead czy Dead Island

Do tego, im dłużej go oglądam, tym bardziej mam ochotę zainstalować Left 4 Dead czy Dead Island, albo Dying Light, więc zombie-klimat udziela się bardzo mocno. Tym samy, jedziemy dalej i zapraszam was do podsumowania odcinka czwartego.

Opisy wszystkich odcinków The Walking Dead z pierwszego sezonu:

The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 1
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 2
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 3
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 4
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 5
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 6