Przejdź do treści
Strona główna » The Walking Dead | Sezon 1: Odcinek 5 | Podsumowanie

The Walking Dead | Sezon 1: Odcinek 5 | Podsumowanie

The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 5 – Po ataku Rick prowadzi grupę do Centrum Kontroli Chorób, a Jim podejmuje śmiertelnie ważną decyzję.

The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 5: Wybuch epidemii

Odcinek o niczym. Tak jak zachwalałem wszystkie poprzednie odcinki, tak ten jest po prostu o niczym. Fabuła stoi w miejscu, a bohaterowie marnują czas na bezsensowne rozmowy o głupotach.

  • Shane gania za Lori, 
  • Lori sama nie wie czego chce, 
  • tego ugryzło, 
  • tamten gada o przyjaźni, 
  • ci chcą odłączyć się od grupy,
  • a i tak nikt nic nie robi.

Mam wrażenie, że jest to takie preludium do ostatniego odcinka sezonu i swoiste nadbudowywanie wątków. Co jest dobre, ale tego było aż za dużo, bo tylko skakali z postaci na postać, z motywu na motyw i wszystko stało w miejscu.

Wątek ugryzionego trochę ratuje odcinek

Jedyne co warte jest obejrzenia w tym odcinku, to wątek ugryzionego członka grupy. Co prawda w dalszych sezonach będzie kilka lepszych wątków tego typu, jednak ten był pierwszym z nich i myślę, że zapadnie w pamięci wielu z oglądających. No i też bardzo dobrze pokazano tutaj, jak smutne są pożegnania, bo jeśli jeszcze tego nie wiecie, to muszę was uświadomić, że w The Walking Dead umiera naprawdę spora grupa bohaterów, jacy będą podróżować z Rickiem Grimesem. Trochę jak w Grze o Tron, polubicie jakiegoś bohatera i parę odcinków / sezonów później coś mu się dzieje. W większości przypadków są to po prostu szwendacza, ale czasem autorzy serialu potrafią być naprawdę kreatywni (przez co nie zawsze pokrywa się to z historią w komiksie) i zaskoczyć widza.

Dead Sezon 1 Odcinek 5: Słabszy fragment większej i lepszej części The Walking Dead

Ogólnie rzecz ujmując, nawet jeśli odcinek sam w sobie mi się po prostu nie podobał, to do tej pory cały pierwszy sezon jest jak najbardziej na plus. Dlatego uważam, że nie należy się zniechęcać jednym słabym odcinkiem, tylko dalej cisnąć ten serial, a w szczególności pierwszych sezon Żywych Trupów, bo to od niego zaczął się cały ten hype.

Ps. Końcówka odcinka bardzo kojarzyła mi się z początkiem pierwszej filmowej ekranizacji gry Resident Evil 😉

Opisy wszystkich odcinków The Walking Dead z pierwszego sezonu:

The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 1
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 2
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 3
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 4
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 5
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 6