Przejdź do treści
Strona główna » The Walking Dead | Sezon 1: Odcinek 6 | Podsumowanie

The Walking Dead | Sezon 1: Odcinek 6 | Podsumowanie

The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 6: Rick i pozostali zostają wpuszczeni do Centrum Kontroli Chorób przez dziwnego doktora, ale idealna kryjówka szybko zostaje spisana na straty.

The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 6: TS-19

Na początku bardzo nie rozumiałem, czemu nie wykorzystano Centrum Kontroli Chorób jako bunkra. W sensie nie przez ekipę Ricka, tylko właśnie przez naukowców czy militarnych. Jednak dość szybko zrozumiałem, że zamknięcie się w metalowej klatce, przy zrujnowanym mieście otoczonym przez zombie i bez żadnych dostaw wody i jedzenia, nie jest wcale takim dobrym pomysłem. Zwłaszcza że w przypadku poważniejszej awarii, mogłoby też stać się grobowcem dla ludzi próbujących się tam schronić.

Klimat rodem z Resident Evil

Mimo to bardzo podobała mi się lokacja, jaką jest Centrum Kontroli Chorób i miałem gdzieś tam taki vibe rodem z Resident Evil. Trochę szkoda, że bohaterowie nie zabawili tam dłużej i nie pokazano nam więcej typowo naukowych informacji o tym wirusie. W ogóle zauważam, że TWD bardzo mało tłumaczy. Macie zombie i radźcie sobie! Skąd się wziął? Czy istnieje lekarstwo? Czy można powstrzymać zakażenie w człowieku? Nie ma nic wyjaśnione, dosłownie cisza. Wiem, że jest to część tego serialu, że opowiada o trudach przetrwania podczas apokalipsy zombie i skupia się na zwykłych ludziach, a nie na naukowcach i bohaterskich próbach ratowania świata. Jednak mimo to, chciałbym poznać więcej wydarzeń sprzed wybuchu choroby. Właśnie Centrum Kontroli Chorób było tutaj idealną okazją do tego i uważam, że nie wykorzystano potencjału. Oczywiście, nie zmienia to, że sam odcinek bardzo mi się podobał i po skończeniu od razu zabrałem się za drugi sezon, mojego (na razie) ulubionego serialu o zombie!

The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 6: Zakończenie pierwszego sezonu, które pozostawia spory niedosyt

Sama postać doktora była dobrze zarówno pokazana, jak i zagrana, tym samym szkoda mi, że ten wątek tak szybko się skończył, zwłaszcza że jest to zamknięcie pierwszego sezonu The Walking Dead. Nic nie zostało wyjaśnione, narobiono nam apetytu na kolejny sezon i cóż tu poradzić, lecimy dalej z tym serialem, a ja zapraszam was do podsumowania pierwszego odcinka drugiego sezonu The Walking Dead!

Opisy wszystkich odcinków The Walking Dead z pierwszego sezonu:

The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 1
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 2
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 3
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 4
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 5
The Walking Dead Sezon 1 Odcinek 6