Przejdź do treści
Strona główna » The Walking Dead | Sezon 3: Odcinek 12 | Podsumowanie

The Walking Dead | Sezon 3: Odcinek 12 | Podsumowanie

Świadom przewagi ogniowej sił Gubernatora, Rick postanawia poprowadzić wyprawę w poszukiwaniu broni.

Oczyszczenie

The Walking Dead Sezon 3 Odcinek 12 Oczyszczenie

Brakuje mi właśnie tego typu odcinków. Dobitnie pokazujących konsekwencje wyborów z poprzednich sezonów. Mimo że przez cały odcinek historia praktycznie stoi w miejscu, to nie nudziłem się nawet przez chwilę. Jest to trochę też taki powrót do korzeni, bo zamiast pokazywać walki frakcji, skupia się na pojedynczych jednostkach, które po prostu próbują przeżyć w świecie opanowanym przez żywe trupy.

Też podoba mi się progres, postaci Carla. Już widzimy zapowiedź tego, kim stanie się w dalszych sezonach, obserwujemy, jak młody chłopak porzuca swoje dzieciństwo i staje się prawdziwym członkiem drużyny. Mam wrażenie, że z odcinka na odcinek coraz bardziej przekonuję się do Carla. Z typowego dzieciaka, który ciągle pakuje się w kłopoty, staje się nastolatkiem, który, mimo że nadal pakuje się w kłopoty, to jednak jestem teraz w stanie zrozumieć i zaakceptować jego motywy. Ogólnie od momentu, kiedy grupa trafiła do więzienia, zaczyna się taka przemiana tego bohatera i muszę przyznać, że bardzo mnie to cieszy. Trochę martwiłem się, kiedy stara ekipa zaczęło się wykruszać, a nowo wprowadzeni bohaterowie byli… lekko mówiąc… średni. Jednak Daryl, Carl, Rick czy Glenn dalej starają się utrzymać mnie przy tym serialu i muszę przyznać, że wychodzi im to całkiem dobrze!

Jednak to nie Carl, ani też Rick czy Michonne są najważniejsi w tym odcinku, a osoba, którą spotkają na swej drodze. Nie chcę tutaj spoilerować i mówić wam o kogo chodzi, bo zapewne już poznaliście tę postać. Dodam tylko, że odcinek „Oczyszczenie” jest bardzo dobrze przemyślanym i napisanym obrazem osoby, której apokalipsa zombie odcisnęła na psychice ogromne piętno.

Opisy wszystkich odcinków trzeciego sezonu The Walking Dead:

The Walking Dead Sezon 3 Odcinek 1
The Walking Dead Sezon 3 Odcinek 2
The Walking Dead Sezon 3 Odcinek 3
The Walking Dead Sezon 3 Odcinek 4
The Walking Dead Sezon 3 Odcinek 5
The Walking Dead Sezon 3 Odcinek 6
The Walking Dead Sezon 3 Odcinek 7
The Walking Dead Sezon 3 Odcinek 8
The Walking Dead Sezon 3 Odcinek 9
The Walking Dead Sezon 3 Odcinek 10
The Walking Dead Sezon 3 Odcinek 11
The Walking Dead Sezon 3 Odcinek 12
The Walking Dead Sezon 3 Odcinek 13
The Walking Dead Sezon 3 Odcinek 14
The Walking Dead Sezon 3 Odcinek 15
The Walking Dead Sezon 3 Odcinek 16

Na blogu pustkowia.pl staram się skatalogować opisy wszystkich odcinków takich seriali jak The Walking Dead, Fear The Walking Dead czy Z Nation. Jeśli jest jakaś seria, której tutaj nie znalazłeś, a uważasz, że jak najbardziej pasuje do tematyki survivalu czy postapokaliptycznego świata, to daj mi znać na kontakt@pustkowia.pl! Sprawdzę, jeśli uznam, że to jest to, to go obejrzę, a potem opiszę i dodam na stronie, żeby i inni mogli go poznać. Będę też wdzięczny za wszystkie opinie odnośnie do tego typu katalogów, bo cały czas pracuję nad ich usprawnieniem.