Przejdź do treści
Strona główna » [Video] Latające talerze / Earth vs. the Flying Saucers – 1956

[Video] Latające talerze / Earth vs. the Flying Saucers – 1956

Krótkie omówienie filmu Latające talerze (Earth vs. the Flying Saucers) z 1956. Dla fanów starych amerykańskich filmów science fiction z lat 50. pozycja obowiązkowa!

@aorzel

Latające talerze (na wideo przez pomyłkę powiedziałem „spodki”) czyli: Earth vs. The Flying Saucers to amerykański film science fiction z 1956 roku 😎👽 #filmy #starefilmy #fallout #dc #dlaciebie #coobejrzeć

♬ dźwięk oryginalny – Arek Orzeł

Latające talerze (ang. Earth vs. the Flying Saucers, znane także jako: Invasion of the Flying Saucers oraz Flying Saucers from Outer Space) to amerykański film science fiction z 1956 roku, wyprodukowany przez Columbia Pictures. Wyprodukował go Charles H. Schneer, wyreżyserował Fred F. Sears, a w rolach głównych zagraku Hugh Marlowe i Joan Taylor. Efekty specjalne animacji poklatkowej zostały stworzone przez Raya Harryhausena. Fabuła została zasugerowana przez bestsellerową książkę z 1953 roku „Flying Saucers from Outer Space” autorstwa majora Donalda Keyhoe.

Dr Russell A. Marvin jest naukowcem pracującym przy operacji Sky Hook, polegającej na wysyłaniu rakiet na orbitę okołoziemską, w celu poznania i eksploracji kosmosu. Podczas podróży samochodem do bazy wojskowej gdzie ma odbyć się start jedenastej rakiety, Marvin i jego żona Carol widzą latający spodek i przypadkowo nagrywają jego dźwięk na magnetofonie znajdującym się w samochodzie. Będąc w bazie, John Hanley — generał wojskowy i ojciec Carol, informuje Russella, że dziesięć pierwszych satelitów w tajemniczy sposób spadło z powrotem na ziemię. Krótko potem nad bazą pojawia się latający spodek i wywiązuje się walka między wojskiem a obcymi przybyszami. Początkowy zdezorientowanie przeradza się w przerażenie, gdy Dr Russell rozszyfrowuje wiadomość przysłaną przez obcą cywilizację.

Galeria: