Przejdź do treści
Strona główna » Visions of Improved Descendants

Visions of Improved Descendants

Visions of Improved Descendants to mój poboczny projekt, o którym mogę wam teraz z przyjemnością opowiedzieć 🙂 Jest to papierowa gra PRG w klimatach horroru sci-fi. Ruszyła już dedykowana strona internetowa: https://voidrpg.pl/ gdzie możecie poznać świat, a nawet i zasady VOID RPG. Dodatkowo przygotowywany jest też darmowy podręcznik w wersji PDF, a nawet trwa zbiórka na wydanie papierowe.

O czym dokładnie jest Visions of Improved Descendants?

Gdy 50 lat temu „Oni” zaatakowali ziemię, ludzkość pierwszy raz zjednoczyła się przeciw wspólnemu wrogowi
Walka o ziemię była zaciekła, ale ostatecznie wysiłki organizacji Penumbra — frontalnego wydziału do walki z obcymi, spełzły na niczym, grzebiąc nadzieje i przyszłość ludzkości.

Planeta nie należy już do ludzi, ma nowy gatunek nadrzędny, surrealistyczne maszkary niczym z horroru.

Jak w to grać?

Visions of Improved Descendants ma naprawdę proste zasady gry, dodatkowo oparte na LUMEN RPG – zbiorze zasad napisanych przed Spencera Campbella na początku 2021 roku i wykorzystywanym w jego własnych grach, jak LIGHT, FRAME czy NOVA.

Jest to RPG idealny do szybkich sesji, bez zbędnego przygotowania. Bierzecie kartki, ołówki, kostki sześciościenne i zasady VOIDa i gracie!

Po co to wszystko?

Nadrzędnym celem projektu jest zachęcenie ludzi do grania w gry RPG poprzez stworzenie ciekawego uniwersum i podręcznika z bardzo niskim progiem wejścia. Bycie swoistym kontrastem do drogich i skomplikowanych gier RPG.

Mam nadzieję, że Visions of Improved Descendants przypadnie wam do gustu i będzie świetnie się bawić podczas kolejnych sesji.

Sam VOID to nie tylko gra, to też próba zbudowania całej społeczności, bo w każdej chwili gracze będą mieli kontakt z twórcami poprzez portal voidrpg.pl i ich uwagi będą brane pod uwagę przy rozwoju gry. Wspomniana już strona Internetowa będzie miejscem otwartym dla każdego, kto chce poznać grę i też stworzyć coś od siebie. Planujemy liczne konkursy, gdzie gracze będą mogli zgłaszać swoje pomysły na przygody, miejsca czy przeciwników.